Domů

Aromaterapeutická masáž

Sportovně-rekondiční masáž

Thajská masáž

Manuální lymfatická masáž

Medová masáž

Ceník

Kontakt

Masáže Praha 5

MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ

 

                 

 

speciální jemná masážní technika, která zvyšuje imunitu, pomáhá na celulitidu, otoky nohou, křečové žíly, při revmatismu, menstruačních bolestech, migrénách, napomáhá odtoku škodlivin z těla, detoxikuje a regeneruje organizmus.

Kontraindikace:

zhoubná onemocnění, těžké infekce, horečky, záněty žil v akutním stavu, krvácivá znaménka, ekzémy, akutní nemoci kůže, těžké onemocnění srdce, zvýšená funkce štítné žlázy, šelesty na srdci, růže v akutním stadiu, nejasné bolesti břicha, vysoký a kolísavý tlak.

Doporučení:

- u žen se nedoporučuje provádět lymfatickou masáž první dva dny při menstruaci,

- po dobu celého cyklu lymfatických masáží by klient neměl pít alkohol, doporučuje se jíst odlehčenou stravu a dodržovat pitný režim, který je velmi důležitý (nedoporučuje se pít minerálky, ale raději stolní vody nebo čaje LYMFODREN a MODELIN od firmy RYOR, které podporují odtok škodlivin z těla),

- v den, kdy se provádí lymfatická masáž se doporučuje nemít žádnou fyzickou a pokud možno ani psychickou zátěž, a to vzhledem k tomu, že po lymfatické masáži cítí cca 80-90% lidí velkou únavu díky nastartování detoxikačního procesu.

Z důvodu dosažení maximální účinnosti lymfatických masáží na organizmus klienta je vhodné dodržet doporučený počet lymfatických masáží, tj. buď cyklus  5 x 1 hodina horní půlka těla + 5 x 1 hodina dolní půlka těla, nebo 3 x 2 hodiny celé tělo ve stanoveném časovém sledu (první dvě masáže musí být ve dvou po sobě následujících dnech, třetí pak 2-3 dny po druhé masáži). Termíny je nutné předem přesně domluvit a dodržet.

Cyklus lymfatických masáží se doporučuje absolvovat ze zdravotního hlediska 2x ročně každé ženě, která překročila hranici 30-ti let svého věku.